VIDEO: Spanilá jízda sportovních vozů projíždí Vysočinou. Mladí konstruktéři se mají čím chlubit

Po roce se na silnice regionu vrací kompletní sestava sportovních vozů postavených v minulých čtyřech letech žáky technických škol zřizovaných Krajem Vysočina. Tentokrát 14 unikátních vozů vyrazilo na týdenní cestu s třinácti naplánovanými zastávkami tak, aby se prací náctiletých budoucích konstruktérů mohlo pokochat co nejvíce zvědavců, ale hlavně žáků základních škol včetně rodičů.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Spanilá jízda sportovních vozů projíždí Vysočinou

reklama

Trasa spanilé jízdy sportovních vozů středních škol z Vysočiny letos měří 260 km. Kolona čtrnácti vozů vyjela v pondělí za běžného provozu. „Z minulých let víme, že ostatní řidiče hodně zajímáme, a tak na trase avizujeme mírné zdržení, protože chápeme, že si nás řidiči ostatních aut potřebují prohlédnout,“ říká k projektu Terezie Doleželová z odboru školství, mládeže a sportu Kraje Vysočina. Třináct zastávek bylo vybráno tak, aby se s automobily mohly seznámit i děti, které k tomu v minulosti neměly příležitost – proto byla jako depa vybrána prostranství před základními školami nebo městská náměstí.

„Projekt Postav si svoje auto nám v posledních letech skutečně hodně pomáhá s naplněností technických oborů. Oslovujeme hlavně kluky, kteří od školy čekají víc, než jen to, co je předepsáno ve výukových plánech a osnovách. Odměnou je jim pak, jak sami říkají, vítr ve vlasech, a to doslova,“ doplňuje Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.

Spanilé jízdy sportovních vozů středních škol Kraje Vysočina se letos účastní:

Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava se svými dvěma ostře červenými sporťáky

Česká zemědělská akademie v Humpolci s bílozeleným krasavcem

Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí (zelený vůz)

Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední odborné učiliště technické Chotěboř (modrý vůz)

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola Žďár nad Sázavou (bílý retro + červený sporťák)

Vyšší odborná škola a Střední odborná škola zemědělsko-technická Bystřice nad Pernštejnem (černý a bílý vůz s modrými a žlutými detaily)

Střední škola řemesel a služeb Moravské Budějovice (žlutý vůz)

Střední průmyslová škola Třebíč (černý a zelený vůz)

Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov (bílomodrý sporťák)

Finále Spanilé jízdy bude tradičně 21. června na jihlavském polygonu, kde společnost Bosch Diesel Jihlava pro všechny týmy připravila tradiční Grand Prix Kaipan - tedy závod ve zručnosti a soutěž konstruktérů. Ve hře je nádherný zlatý putovní metr vysoký pohár. Zatím naposledy zdobil posádku HŠ Světlá a SOŠŘ Velké Meziříčí.

reklama

reklama