VIDEO: Splněný sen v oblacích! Chodit kvůli ochrnutí nemůže, létat ano

Na letišti v Příbrami zase o kousek posunuli hranice nemožného! Týmu kolem Romana Štengla se totiž povedlo splnit sen osmadvacetiletému muži, který je na vozíčku. Ivan Vasylyk je po úrazu kompletně ochrnutý od hlavy dolů. 
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Splněný sen v oblacích! Chodit kvůli ochrnutí nemůže, létat ano ZDROJ: Michal Ebermann

reklama

V sobotu se na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami splnil sen mladému muži. Po úrazu skončil zcela ochrnutý a zřejmě už nikdy nebude chodit. Ale proč nezkusit létat? Vypadá to jednoduše, ale pro instruktory to úplně jednoduché není. Navíc úplně poprvé v historii se tady jednalo o člověka, který je kompletně ochrnutý. Při těchto seskocích je totiž nutné mít končetiny vozíčkáře zafixovány, a to minimálně ve dvou různých polohách - na volný pád a na přistání.

Tým instruktorů tak znovu otestoval nový systém pro vozíčkáře vyvinutý a používaný od letošního roku. Značně usnadněnou práci při seskoku tak měl tandemový instruktor Roman Štengl, ale i samotný pasažér. 

Jak je vidět na záběrech, všichni si seskok užili a Ivanovi se splnil dlouholetý sen. Chodit nemůže, ale létání a pocit volného pohybu v oblacích si mohl znovu užít. Alespoň na pár desítek vteřin.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!