VIDEO: Spoluzakladatel Boltu se jménem firmy omluvil za chování pražského řidiče

Spoluzakladatel Boltu se v estonském sídle firmy vyjádřil k pondělnímu incidentu a za nepřijatelné chování pražského řidiče se omluvil. Společnost podle něj dělá vše potřebné pro to, aby se podobný incident neopakoval.
Spoluzakladatel firmy Bolt se vyjádřil k incidentu s nevidomou ženou

reklama

Video, kde řidič násilně vytáhl nevidomou zákaznici z auta, protože nechtěl odvézt jejího vodícího psa, šokovalo celé Česko. „Řidič může cestujícího se psem odmítnout, pokud k tomu má důvod. Ale samozřejmě řidiči musí s cestujícími jednat slušně, nemohou nic řešit násilím“ řekl novinářům spoluzakladatel firmy Martin Villig. Zároveň je ubezpečil, že takové chování řidičům netolerují.

Taxikář vyhodil na ulici nevidomou ženu

Pražský taxikář surově vyhodil nevidomou ženu na ulici. Vadil mu asistenční pes

Sídlo společnosti Bolt v Estonsku navštívil i český premiér Andrej Babiš v rámci své pracovní návštěvy. Video zachycující celou událost viděl a incident označil za absolutně nepřijatelný. „Nechápu, co to bylo za člověka. Doufám, že dostal okamžitě padáka,“ poznamenal.

Villig potvrdil, že tento řidič byl zablokovaný a že společnost dělá vše pro to, aby se podobné incidenty neopakovaly. „Když jde o lidský faktor, stávají se nehody a jsou konflikty, ale podle statistik je takových případů velmi málo“. Podle něj je cestování s Boltem obecně velmi bezpečné.

O případu, který policie vyšetřuje jako přestupek, informoval jako první Deník N. Firma už s taxikářem ukončila spolupráci a ženě se omluvila.

reklama

reklama