VIDEO: Srážku lodí v Benátkách natočil svědek

V italských Benátkách narazila obří výletní loď do mola a menšího plavidla. Při nehodě se zranilo nejméně pět lidí.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

V BENÁTKÁCH NARAZILA VÝLETNÍ LOĎ DO MOLA A DALŠÍ LODI

reklama

Obří výletní loď, která na své palubě převážela 2 679 pasažérů, se blížila k molu, když narazila do menší turistické lodě. Na palubě menšího plavidla bylo 110 lidí, z nichž se mělo podle zahraničních médií pět zranit.

Na videu, které pořídil jeden ze svědků nehody, je vidět, jak se desítky lidí snaží utéct. Společnost MSC Cruises, která loď vlastní, už potvrdila, že plavidlo mělo technické problémy. Při vjezdu do města loď doprovázely dva vlečné čluny, jejichž posádky kapitán MSC OPera o potížích informoval.

Čluny se pokoušely výletní loď zbrzdit pomocí vlečných lan, ale marně. Plavidlo 275 metrů dlouhé a 54 metrů vysoké nekontrolovaně narazilo nejdříve do mola. Vzápětí pak i do menší lodi, kde došlo podle posledních zpráv k lehčímu zranění čtyř lidí.

Incident ještě více rozvířil dohady o tom, že lodě s tisíci turisty na palubách nemají v Benátkách vůbec co dělat. Dokonce italský ministr dopravy Danilo Toninelli uvedl, že nedělní nehoda je důkazem toho, že obří výletní lodě by už neměly mít možnost proplouvat kanálem Giudeccou.

Přímo v přístavu navíc v době nehody probíhal protest, který chtěl upozornit na to, že tyto kolosy do Benátek nepatří. Podle organizace No Grandi Navi totiž narušují nejen městský ekosystém, ale i starobylé budovy.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!