VIDEO: Stačilo málo a turisti se stali kořistí tygra na safari

Skupina turistů má za sebou zážitek, na který jen tak nezapomene. Stala se obětí hry o život, když je v indickém safari začal honit značně rozzuřený tygr. Odborníci se ptají, co všechno se ještě musí stát, aby lidé v národních parcích přestali riskovat.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Skupinka zprvu nadšených turistů se chystala nahlédnout do života divokých šelem, kterých je v indickém národním parku Tadoba v Maháráštře velké množství. Jenže nevinné nakouknutí se zvrtlo v boj o přežití.

Jeden z tygrů si totiž všiml skupinky, jež se doslala ke zvířatům až příliš blízko, a začal ji pronásledovat. Na smrt vyděšení turisté naskočili do džípu a uháněli pryč. Jenže tygr běžel vytrvale za nimi.

 

 

Záběry pořízené jedním z turistů dokazují, že riskování se na safari nemusí vždy vyplatit. Bylo obrovské štěstí, že se nakonec nikomu z přítomných nic nestalo.

Vedení parku v oficiálním vyjádření uvedlo, že se jednalo o tygří mámu a že pronásledování džípu bere tygřice jako hru a ne útok. „Její pohyby jsou hravé, neútočila. Kdyby opravdu chtěla zaútočit, tak se na vozidlo vrhne,“ prohlásilo vedení.

Tygr ussurijský - dospělá samice

VIDEO: Jak se radují tygři čerstvě propuštění na svobodu

Tadoba v Maháráštře je nejstarší a největší národní park, který byl vytvořen již v roce 1995. Tygří rezervací protéká řeka Andhari, jejíž jméno je součástí názvu. Druhý název Tadoba pak rezervace získala podle boha, kterého místní kmeny dodnes uctívají.

Park byl založen v roce 1955 a patří k nejstarším ve státě Maháráštra. V místních lesích žije přes 80 druhů tygrů, ale nachází se zde i leopardi, hyeny, jeleni, medvědi pyskatí a u jezera Tadoba žije také krokodýl bahenní. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!