VIDEO: Státem Tennessee se prohnalo ničivé tornádo. Mrtvých stále přibývá

V americkém státě Tennessee v úterý udeřilo silné tornádo. Podle CNN si vyžádalo zatím 19 obětí. Hasiči z Nashvillu hlásí čtyři desítky zřícených budov.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Státem Tennessee se prohnalo ničivé tornádo (ZDROJ: CNN)

reklama

V okolí hlavního města Nashville ve státě Tenessee udeřilo tornádo ve své nejsilnější podobě. Ve městě Putnam County, které leží asi 160 km od Nashvillu, zemřeli čtyři lidé. Dvě ztráty na životech oznámili i hasiči hlavního města. Celkově je zatím hlášeno 9 obětí. Národní meteorologická stanice uvedla, že se tornádo pohybovalo rychlostí přes 72 km/h a udeřilo krátce po dnešní půl noci.

Podle starosty Nashvillu Johna Coopera leží v nemocnici okolo 20 zraněných lidí. „Situaci musíme nadále pozorně monitorovat. Obáváme se, že někteří lidé mohli zůstat v sutinách zbořených domů a mohu potvrdit, že na jejich případné záchraně pracujeme,“ uvedl starosta Cooper.

Také policie města Mt. Juliet, které leží zhruba 32 km od Nashvillu, pátrají po zraněných osobách. „Je tu několik zničených domů a několik zraněných. Požádali jsme příslušné orány o pomoc. Po dalších zraněných nadále pátráme,“ informovala místní policie na Twitteru.

Ve městě Putnam County je kromě tří mrtvých několik vážně zraněných. Také tam jsou poničené domy a elektrická vedení. Bez elektřiny bylo na 50 tisíc domácností. Kvůli škodám, které tornádo způsobilo, jsou v Tennessee zavřené i některé školy. Škody hlásí i letiště v Nashvillu, kde tornádo poničilo elektrická vedení a některé hangáry.

reklama

reklama