VIDEO: Strážníci v Brně chytali liščí mládě v garáži

Mládě lišky se koncem minulého týdne vydalo z lesa do jedné z řečkovických zahrad na okraji Brna. Tam si také liščete všimla obyvatelka přilehlého domu. Neváhala a přivolala strážníky městské policie.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Strážníci odchytávali lišku

reklama

Když ale strážnice odchytu a její kolegové dorazili do rodinné zástavby, třicetiletá žena jim otevřela garáž, do které zvíře před jejich příjezdem přeběhlo. Mezi uskladněným nábytkem po chvíli strážnice mládě opatrně polapila do odchytového oka a ve spolupráci s kolegou lišku umístila do klece.

Při převozu do útulku městské policie si odchytářka všimla, že lišče začíná silně slinit a ještě před předáním do další péče zjevně nemocné mládě bohužel uhynulo. „Pokud se liška vydá do blízkosti člověka, neznamená to hned, že je nemocná. Může se jednat o zvíře, které ztratilo plachost. V každém případě je lepší na lišku nesahat a zavolat odborníky,“ upozorňuje Zdeněk Machař ze záchranné stanice Ptačí centrum. Lidé mohou volat na linku 156, do záchranných stanic nebo myslivcům. 

reklama

reklama