VIDEO: Střelba v německém Hanau. Jedenáct mrtvých!

Při střelbě v německém městě Hanau, které leží nedaleko Frankfurtu nad Mohanem, přišlo o život jedenáct lidí. Člověk, který má údajně na svědomí střelecké útoky, je podle německé policie s „vysokou pravděpodobností“ mrtvý. Německé státní zastupitelství vyšetřuje střelbu v Hanau jako terorismus, řekl podle DPA hesenský ministr vnitra.
V německém Hanau došlo ke střelbě
V německém Hanau došlo ke střelbě
CNN

reklama

Střelec měl xenofobní sklony, potvrdil médiím ministr vnitra. Informuje o tom agentura DPA. Policejní mluvčí řekl, že strážci zákona podezřelého dnes brzy ráno našli mrtvého. Členové speciální jednotky v jednom bytě kromě jeho těla objevili ještě dalšího mrtvého.

Několik lidí zemřelo ve středu večer při střelbě na dvou různých místech ve městě Hanau nedaleko Frankfurtu nad Mohanem. Dnes v noci to potvrdila německá policie. Žádné další informace o obětech nezveřejnila. Co bylo motivem útoků, při nichž také několik lidí utrpělo zranění, není zatím jasné. 

Server listu Bild uvádí, že střelec z německého města Hanau, který zabil několik lidí a pak sebe, měl pravicově radikální motivaci.

 

Hesenský rozhlas uvedl, že terčem útoku se nejprve stal v centru města bar, kam lidé chodí kouřit vodní dýmky. Pak útočníci jeli k dalšímu podniku stejného zaměření v jiné části Hanau. 

Ve městě bylo mnoho policistů, do pátrání po pachatelích se zapojil i vrtulník. Policie okolí míst, kde se útoky staly, uzavřela.

Hanau leží asi 20 kilometrů východně od Frankfurtu nad Mohanem a má přibližně 100 tisíc obyvatel.

reklama

reklama