VIDEO: Střelec v pivovaru v americkém Milwaukee zabil pět lidí a sebe

Jeden ze zaměstnanců pivovaru Molson Coors v americkém Milwaukee ve státě Wisconsin ve výrobním areálu zastřelil pět lidí a poté spáchal sebevraždu.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Střelec v pivovaru v americkém Milwaukee zabil pět lidí a sebe ZDROJ: CNN

reklama

Informovala o tom dnes policie. Podle vyšetřovatelů střílel 51letý muž, o motivu jeho činu ale zatím není nic známo. Zranění na místě nejsou.

"Pět lidí šlo dnes do práce, tak jak to dělá každý, mysleli si, že budou pracovat, pak mít padla a vrátí se ke svým rodinám. Ale to se bohužel nestane," řekl novinářům starosta Milwaukee Tom Barrett. Rodinám obětí už vyjádřil soustrast také americký prezident Donald Trump.

V komplexu pivovaru Molson Coor jsou nejen výrobní provozy, ale také několik administrativních budov, celkem v areálu pracuje více než tisícovka lidí. První informace o střelbě policie dostala ve středu odpoledne místního času, následně uzavřela celé okolí. Před 17. hodinou (kolem středečních 23 hod. SEČ) pak informovala místní obyvatele, že už nehrozí další nebezpečí, protože střelec je zřejmě mrtev.

Podle policie byl střelec ozbrojen dvěma ručními zbraněmi, jedna z nich měla tlumič.

Poslední případ hromadné vraždy střelnou zbraní se v Milwaukee odehrál roce 2012, kdy v sikhském chrámu na předměstí Oak Creek bývalý voják z rasistických pohnutek zastřelil šest lidí.

iPrima/čtk/CNN

reklama

reklama