VIDEO: Strom Karla Gotta opadal dříve než ostatní

Na Karla Gotta vzpomínají také lidé z Újezdu u Svatého Kříže - zpěvák tam v dětství jezdil za svojí babičkou, později za dalšími příbuznými. Spíš než jako hvězdu si tam známého zpěváka pamatují jako milého souseda.
05. 10. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: STROM KARLA GOTTA OPADAL DŘÍV NEŽ OSTATNÍ
05. 10. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: STROM KARLA GOTTA OPADAL DŘÍV NEŽ OSTATNÍ

reklama

V Újezdu u Svatého Kříže neznali Karla Gotta jen jako nejlepšího popového zpěváka, mluví o něm hlavně jako o skvělém sousedovi. Navíc si ho tady totiž pamatují ještě jako malého kluka. Jezdil sem za svojí babičkou.

Karel Gott v okolních lesích sbíral houby, občas prý zašel i na pivo. Často také navštěvoval místní hřbitov, kde je pochována jeho babička společně s Gottovými rodiči. Když pak sám poprvé onemocněl, vysadili místní u kostela jako symbol podpory lípu.

Právě pod tímto stromem vzniklo pietní místo, kam lidé nosí svíčky a květiny. Navíc lípa už teď žloutne, začínají z ní opadávat listy, podle místních je v tom určitá symbolika. Další stromy vedle ní jsou stále zelené.

Českou legendu bude v Újezdě u Svatého kříže připomínat i dětské hřiště. Jeho dvě dcery si tady prý často hrály, a tak Karel Gott neváhal a obci pomohl stavbu hřiště zaplatit.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!