VIDEO: Svět tak trochu naruby. Tučňáci nahradili návštěvníky akvária

Také v USA se kvůli šíření nového typu koronaviru zavírají podniky a bezpečnostní opatření neminulo ani akvárium v Chicagu. Aby se zvířata, která jsou zvyklá na velkou pozornost, nenudila, začala zabavovat sama sebe. Místní tučňáci obdivují své sousedy v ostatních místech budovy a pohled na nová akvária a živočichy v nich si náramně užívají.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tučňáci nahradili návštěvníky akvária (ZDROJ: Twitter/Shedd Aquarium)

reklama

Dveře Shedd Aquaria v Chicagu se v neděli zavřely veřejnosti a předběžně se znovuotevření plánuje na konec března. Zvířecí obyvatelé akvárií se ale začali brzy nudit, protože jsou zvyklí na velký tok návštěvníků. Obzvlášť místní hvězdy – tučňáci, kteří jsou nejoblíbenější atrakcí každého, kdo do akvária přijde. Jsou činní, vtipní a roztomilí a vlastně to jsou tak trochu místní šéfíci. Dali by se přirovnat k tučňákům z animovaného filmu Madagaskar.

Ošetřovatelé akvária prý chtěli zvířata udržet aktivní, když se jim nedostává takové pozornosti, na kterou jsou zvyklá, a tak pro ně vymysleli náhradní program. Návštěvníky na chodbách nahradili zvědaví tučňáci a ti mají naopak nové zážitky a zkušenosti. Dokonce se podívali i na vstupní recepci. „Dopřáváme jim teď nevšední zážitky a aktivity. Mají také nový jídelníček a snažíme se je podpořit, aby zůstali aktivní, prozkoumávali okolí, překonávali překážky a projevili přirozený temperament“, citoval akvárium Shedd server Chicago Tribut.

Na průzkum opuštěných chodeb a obhlídku sousedních akvárií se jako první vydal tučňák žlutorohý jménem Wellington. Na to, aby šel na procházku jako první, měl výsostné právo. Wellington totiž není žádné malé „kuře“! V tamním akváriu je nejstarší a je mu už úctyhodných 32 let.

Tohoto veterána, který je v akváriu Shedd už od roku 1992, nejvíce fascinovalo, když se během pár kroků „ocitl v Amazonii“. Přes sklo pozoroval piraně a žraloky, až začal nadšením zpívat. Na další procházce navštívil vydry, které se před Wellingtonem začaly předvádět jako akvabely a nadšený tučňák je bedlivě pozoroval.

Jako zamilovaný pár si vyrazili na dobrodružství po akváriu také Edward s Annie. Tučňákům za týden začíná doba hnízdění a z těchto dvou se stala nerozlučná dvojka. Prohlédli si ryby z Asie, žraloky, rejnoky a zkontrolovali i recepci. 

Na 17. března, kdy už bylo akvárium zavřené, připadají oslavy sv. Patrika. I když se jedná o irský svátek, je velmi populární po celém světě. Tyto oslavy neminuly ani zavřené akvárium. Tučňáci vyfasovali zelené motýlky kolem krku a hodovali na listech jetele.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!