VIDEO: Světový úspěch zlínské zoo: Na svět přišla čtyři mláďata rejnoků!

Zlínské zoo se podařilo jako první v Evropě odchovat rejnoky druhu siba ománská. Před několika dny se tady narodila hned čtyři mláďata. Podle mluvčí zoo Romany Bujáčkové vše nasvědčuje tomu, že odchov bude úspěšný.
VELKÉ ZPRÁVY: Mláďata rejnoků
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tajné přání se vyplnilo chovatelům ve zlínské zoologické zahradě, kterým se podařilo odchovat čtyři mláďata rejnoků. Jedná se o obrovský úspěch - také díky tomu, že je zlínská zoo první v Evropě, kde se odchov rejnoků podařil.

Nejstarší z mláďat je samička, která přišla na svět 22. května. Ostatní tři rejnoci jsou kluci, kteří se narodili zhruba před týdnem.

Když přišla mláďata na svět, měla rozpětí ploutví mezi 38 a 42 centimetry. Váha se pohybovala od 1,2 do 1,5 kilogramu. Dospělé siby ve zdejší skupině váží až 16 kilogramů. Březost trvá 11 měsíců a jelikož se mláďata vyvíjí už v těle matky, na svět přijdou plně samostatná.

V liberecké ZOO se narodila dvě mláďata vzácného lva

VIDEO: V liberecké ZOO se narodila mláďata vzácného lva!

Zajímavostí je, že všechna mláďata byla svým způsobem překvapením. U samiček totiž nebylo patrné, že by byly březí. A to i přes důkladnou kontrolu zdravotního stavu od pracovníků zoo.

Siby ománské chovají pouze čtyři evropské zoologické zahrady, ale jen v té zlínské se podařilo malé rejnoky odchovat.

Reklama
Reklama