VIDEO: Tajfun Lekima v Číně strhával domy

Tajfun Lekima zpustošil východ Číny. Vyžádal si nejméně 44 obětí. Poškodil více než 36 tisíc domů a 364 tisíc hektarů půdy. Agentura AP zveřejnila záběry domů a staveb, které strhává velká voda jako domečky z karet.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tajfun Lekima v Číně strhával domy a zabíjel ZDROJ: AP

reklama

Pobřeží Číny zasáhl o víkendu supertajfun Lekima. S odvoláním na čínskou státní televizi agentura AP uvádí už nejméně 44 mrtvých. Počet obětí ale bude ještě dál stoupat, desítky lidí se pohřešují. Kvůli silné bouři se zřítilo přes 200 domů a dalších 3200 jich bylo poškozeno, jak je vidět na videu. Neuvěřitelná síla vody strhává několikaposchoďové domy, jako kdyby byly z papíru.

Ještě před úderem tajfunu bylo evakuováno přes milion lidí, z toho 253 000 v Šanghaji. Zrušeno muselo být asi 2100 letů a některá vlaková spojení.

Podle čínského národního meteorologického ústavu je tento tajfun nejsilnější od roku 2014. S větrem dosahujícím rychlosti až 187 kilometrů za hodinu udeřil na čínskou pevninu v sobotu ráno místního času.

Kvůli tajfunu se ocitly bez elektřiny téměř tři miliony domácností, silný vítr totiž strhává sloupy elektrického vedení. Všechny oběti přišly o život na okraji přístavního města Wen-čou. Hladina řeky se tam zvýšila o deset metrů a voda zaplavila okolní domy. Podél řeky Jang-c’-ťiang zavedly úřady protipovodňová opatření, jak je vidět na záběrech místní televize.

Bouře se přesunula k severu a slábne, informovala čínská média.

reklama

reklama