VIDEO: Tělo amerického vojáka se vrátilo z Kábulu domů. Trump zrušil jednání s Tálibánem

Americký prezident Donald Trump překvapivě zrušil mírové rozhovory s afghánským islamistickým hnutím Tálibán. Důvodem je čtvrteční útok tálibánského sebevražedného atentátníka v afghánské metropoli Kábulu, napsal na Twitter. Tělo příslušníka americké armády speciální letoun dopravil na území Spojených států v sobotu. Při atentátu zemřelo 11 dalších lidí.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tělo amerického vojáka dopravil letoun zpátky domů ZDROJ:AP

reklama

Vysocí američtí představitelé včetně ministra zahraničí Mike Pompea společně s příbuznými a rodinou vzdali poslední hold zabitému vojákovi. Letadlo s tělem přistálo na základně Dover Air Force Base v Delaware. Rakev zahalená do americké vlajky byla vyložena z letadla a se všemi vojenskými poctami naložena do připraveného vozu.

Trump kvůli atentátu odvolal i tajné setkání v Camp Davidu, kde se měl dnes odděleně sejít s představiteli Tálibánu a afghánským prezidentem Ašrafem Ghaním. 

Při čtvrtečním útoku Tálibánu kromě příslušníka americké armády zemřel také rumunský voják a deset afghánských civilistů. Sebevražedný útočník odpálil vozidlo napěchované výbušninami na kontrolním stanovišti v centru města poblíž čtvrti s vládními budovami, velvyslanectvím Spojených států a sídlem mise NATO. Jednalo se již o druhý útok Tálibánu v afghánském hlavním městě v tomto týdnu, pondělní akce sebevražedného atentátníka si vyžádala nejméně 16 mrtvých a 119 zraněných.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!