VIDEO: Terezskou bránu ničí vandalové

Terezskou bránu, která se řadí mezi nejvýznamnější památky v Olomouci, opakovaně ničí vandalové. Historická památka je počmáraná graffiti a podle místních se z ní stal nevzhledný průchod, kterému se raději lidé vyhýbají. Město přitom za opravy Terezské brány před několika lety zaplatilo osm milionů korun.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Terezskou bránu ničí vandalové

reklama

Terčem vandalů je Terezská brána opakovaně. Jeden z jejích kamenných portálů posprejovali neznámí pachatelé na přelomu června a července. Vandalismus vyšetřuje policie, škoda je předběžně vyčíslena na více než dvacet tisíc korun.

Brána postavená v letech 1752 až 1753 je zmíněna a vyfocena i ve více než třísetstránkovém Průvodci Olomoucí, jehož město vydalo v roce 2011. Současné vedení města slibuje, že bránu znovu opraví a rovněž že ji lépe zabezpečí před útoky vandalů.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!