VIDEO: Texasem se přehnala písečná bouře

Časosběrné video zachytilo příchod písečné bouře do městečka Lubbock ve Spojených státech amerických. Středeční písečná bouře ale není v této oblasti Texasu ničím výjimečným. Obyvatelé byli včas varováni, aby nevycházeli z domů.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Časosběrné video zachytilo písečnou bouři v Texasu

reklama

Město Lubbock ve státě Texas leží v severozápadní části v regionu známém jako Llano Estacado. Písečné bouře nejsou nijak výjimečné v této oblasti. Národní meteorologická služba potvrdila, že tentokrát se jednalo o velmi silnou bouři, která zvedla do vzduchu obrovské množství prachu a dalších částic. Písečná bouře se pohybovala přes tuto oblast Severního Texasu s nárazy větru 60 mil za hodinu (96 km/h).


Pro města v této oblasti včetně Lubbocku platilo včasné varování před bouří a  obyvatelé byli vyzváni, aby zůstali doma. Unikátní časosběrné video, které zveřejnila agentura AP, ukazalo zhruba v padesáti vteřinách, jak rychle bouře přišla a jakou neprostupnou stěnu prachu a písku vytvořila.

reklama

reklama