VIDEO: Tragédie v zábavním parku. Atrakce se přelomila vejpůl

Nejméně dva lidé přišli o život a více než deset dalších bylo vážně zraněno při děsivé nehodě v zábavním parku v indickém Ahmadábádu. Během jízdy se jedna z atrakcí s lidmi ve vzduchu rozlomila a zřítila se k zemi. O události informoval server Russia Today.
Havárie atrakce v zábavním parku
Havárie atrakce v zábavním parku
@shishir1986 / Twitter

reklama

Hlavní hřídel velké kyvadlové atrakce Discovery pendulum, v tu chvíli naplněné návštěvníky, se ve chvíli, kdy měnila směr a nabírala rychlost ve vodorovné poloze, zatížením rozlomila vedví, přičemž právě polovina atrakce s lidmi se zřítila k zemi. Havárii atrakce jeden z návštěvníků parku natočil.

Minimálně dva lidé při tragédii zemřeli a dalších 15 bylo s vážnými zraněními urgentně převezeno do nemocnice, informoval zástupce místní samosprávy města Vijay Nehra.

Probíhá vyšetřování tragédie

Hasičské oddělení Ahmadábádu podle Nehry provedlo v reakci na katastrofu pohotové operace. Rychle obeznámeno bylo také vedení oddělení pediatrie, ortopedie a chirurgie, aby o zraněné bylo co nejdříve postaráno. 

Aktuálně probíhá vyšetřování události. Úřady prověřují, zda zábavní park Kankaria měl řádnou licenci na provozování havarované atrakce, zda byla řádně prováděna údržba a provoz atrakce.

Město Ahmadábád na seznamu UNESCO

Ahmadábád leží na severozápadě země a je největším městem indického státu Gudžarát. Historické centrum města bylo v roce 2017 zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. V roce 2011 byl Ahmadábád šestým největším městem Indie. Podle odhadů žije ve městě přes osm milionů obyvatel.

reklama

reklama