VIDEO: Tramvaják pomohl ztracenému chlapci najít rodiče!

Řidič tramvaje v Praze viděl na zastávce osamělého chlapce. Rozhodl se mu pomoci i přes možný postih ze strany zaměstnavatele. Dopravní podnik hlavního města Prahy však chystá pro hrdinu finanční odměnu! O vánoční příběh se šťastným koncem se pan Josef podělil na sociální síti Twitter.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tramvaják pomohl ztracenému chlapci najít rodiče

reklama

Řidič tramvaje i podrobně popsal celou situaci. Podle něj se chlapec na chvilku zakoukal na zastávce a rodiče mu odjeli pryč. Tramvaj zkusil chvilku sledovat, ale ta samozřejmě zmizela v dáli. „Když jsem viděl jeho zoufalý výraz, hned jsem u něj zastavil a zjišťoval, co se mu stalo, protože jsem si toho prve nevšiml. Celý ubrečený se mi snažil anglicky vylíčit, co ho postihlo. Hned mi to bylo jasný, naložil jsem ho a rychle spěchal do další zastávky, kde jsem čekal, že uvidím netrpělivé rodiče. Všechno dobře dopadlo a rodina se zase shledala v náručí.“ Rodiče na Malostranském náměstí pak několikrát děkovali panu Josefovi, jak je i slyšet na záběrech kamery z vozu.

Pan Josef dlouho zvažoval, jestli video z této akce zveřejní.

Dokonce vyzval své kolegy, jejichž dobré skutky se nikdy nedostaly na veřejnost, že jim s tím pomůže, aby zlepšil povědomí o řidičích v očích veřejnosti. „Prostě bych rád, aby i vaše dobré chování bylo vidět, nechci, aby to bylo jen o mně. Pak bych to mohl třeba pod názvem „Tramvajáci pomáhají lidem“ zveřejňovat na sociální síti Twitter, kde lidé uvidí, že jsme taky lidi a že to není o zlých tramvajácích.“

Lidé na sociálních sítích mu vyjadřují velkou podporu nejen za lidský přístup, ale také za perfektní angličtinu, se kterou s chlapcem komunikoval. Mnozí uznávají, že pro dobré jméno Dopravního podniku Praha udělal víc než drahé kampaně.

Oslovili jsme i jeho zaměstnavatele a vedení DPP žádné sankce ani trest pro hrdinu nechystá. Mluvčí podniku, Aneta Řehková, nám informaci potvrdila. Vedení podniku řidiči děkuje a chystá finanční odměnu.

reklama

reklama