VIDEO: Tři žirafy neunikly ohnivému peklu

Při požáru v Safari Wildlife Parku v Ohiu zahynulo nejméně 10 zvířat. Na záběrech je vidět, jak žirafa pobíhá okolo hořícího přístřešku. Další tři už takové štěstí neměly.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Při požáru v Safari Wildlife Parku v Ohiu zahynulo nejméně 10 zvířat ZDROJ: CNN

reklama

Hasiči byli povoláni do parku Port Clinton poté, co na tísňovou linku volali lidé a hlásili požár u stodoly, kde jsou umístěna exotická zvířata. Tragédii potvrdil i šerif okresu Ottawa a úředníci parku. 

Kromě žiraf byly v hořícím objektu také antilopy bongo i další druh velké antilopy podobný gazele. Některá zvířata parku jsou v této roční době obvykle umístěna právě ve vyhřívané stodole.

Holly Hunt, spolumajitelka parku, potvrdila CNN, že v parku žije dalších 300 zvířat a všechna byla zachráněna.

"Jsme vděční za to, že naši zaměstnanci jsou v bezpečí a nikdo nebyl zraněn, ale ztráta divoké zvěře, o kterou se staráme každý den, je tragická pro členy našeho týmu, kteří milují tato zvířata," uvedlo vedení parku v prohlášení zveřejněném na Facebooku.

Příčina požáru dosud nebyla stanovena. Vyšetřovatelé dorazí do parku v pátek, aby prozkoumali požářiště.

Ze zaměstnanců nebyl nikdo zraněn, uvedla policie. Bohužel mezi desítkou uhynulých zvířat jsou i tři žirafy, které se nepodařilo z ohnivého pekla zachránit. 

reklama

reklama