VIDEO: Trump jí nepodal ruku, Pelosiová za to roztrhala jeho projev!

Americký prezident Donald Trump v poselství o stavu Unie ústavní žalobu, které dosud čelí, nezmínil. Žalobu proti němu vznesla demokraty ovládaná Sněmovna reprezentantů. Její předsedkyni Nancy Pelosiové po příchodu do sálu ruku nepodal, Pelosiová po konci poselství roztrhala papíry s jeho vytištěným projevem.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Trump jí nepodal ruku, Pelosiová roztrhala jeho projev (ZDROJ: CNN)

reklama

Trumpovi spojenci před projevem prezidentovi doporučovali, aby téma ústavní žaloby nezmiňoval. Krátce před poselstvím mluvčí Bílého domu řekl, že žaloba v textu projevu není, nevyloučil ale, že o tématu nakonec bude prezident hovořit. Trump se nicméně žalobě, ve kterého ho demokraté viní ze zneužití pravomocí a z obstrukcí vůči Kongresu, nevěnoval. Dnes Senát, který proces s Trumpem vede, podle očekávaní prezidenta osvobodí.

I když Trump o žalobě nehovořil, napětí mezi ním a demokraty bylo očividné. Po příchodu do sálu, kdy Pelosiové předal text poselství, mu předsedkyně sněmovny nabídla k podání ruku. Trump jí ale pravicí nepotřásl, podle amerických médií se zdálo, že její gesto záměrně ignoroval. V závěru projevu Pelosiová text roztrhala.

CNN/ČTK

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!