VIDEO: Tygří mláďata ze zlínské zoo poprvé bez matky. Podívejte se, jak se jim daří

První odtržení od matky dnes zažila třítýdenní mláďata tygra ussurijského ze zlínské zoo. Pod dohledem hlavního zoologa Kamila Čiháka absolvovala koťata první zdravotnickou prohlídku.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Třítýdenní mláďata tygra ussurijského ze zlínské zoo se dnes poprvé vzdálila od matky

reklama

Tygří mláďata žila první týdny pouze v porodním boxu ve společnosti matky Tanji. Do venkovního výběhu by se poprvé mohla dostat někdy v průběhu srpna. Návštěvníci ale mohou koťata sledovat už nyní. V porodním boxu jsou totiž kamery. Jejich onlinový přenos je promítán na monitor, který je umístěn vedle tygřího výběhu.

Samice Tanja a samec Boatsman jsou spolu teprve od února a podle odborníků tvoří možná geneticky nejcennější pár v Evropě, protože jejich rodiče ještě žili ve volné přírodě. O jejich potomky tak bude mimořádný zájem ve všech světových zoo.

reklama

reklama