VIDEO: U řidičů hrál hlavní roli alkohol. Jednoho z šoférů tak umravnila až namířená zbraň

Brněnští policisté zastavili dva hříšníky za volantem, u kterých hrál stěžejní roli alkohol.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Řidiči pod vlivem alkoholu se snažili ujíždět (Zdroj: PČR)

reklama

V prvním případě hodinu po půlnoci chtěla hlídka zastavit jednadvacetiletého šoféra osobního automobilu Peugeot. Jakmile však spatřil ve zpětném zrcátku policejní majáky, sešlápl plyn a snažil se policistům ztratit v ulicích Líšně. Jenže zřejmě i vlivem alkoholového opojení nebyl schopen stoprocentně ovládat vozidlo a opakovaně najížděl na chodníky. Až zahrazení únikové cesty služebním vozidlem ukončilo řidičovo pronásledování. I přesto řidič i dvaadvacetiletý spolujezdec odmítli z vozu vystoupit. Až pohled do ústí služební zbraně je konečně přiměl ke spolupráci. Zanedlouho se vše osvětlilo. Šofér totiž řídil bez řidičského oprávnění, s propadlou technickou kontrolou a hlídce nadýchal 1,54 a 1,66 promile.

Scénář s podobným koncem se odehrál v odpoledních hodinách v brněnské městské části Bystrc. Pozornost policistů na sebe upoutalo podezřele jedoucí vozidlo Citröen. Středem vozovky kličkujícího sedmačtyřicetiletého šoféra se policisté rozhodli zkontrolovat. To, že se trefili do černého, potvrdil první kontakt. Řidič se bez okolků přiznal, že pije již třetí den  a před jízdou vypil půl litru vodky a nějaké víno. Dechová zkouška to jen potvrdila. Šofér měl v dechu 3,11 a 3,02 promile.

V obou případech jsou řidiči v současné době prošetřováni ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!