VIDEO: Učitelka hazardovala se životy dětí: Vběhla do cesty houkající sanitce

Tohle řidič sanitky jistě nečekal. Učitelka v Pardubicích totiž přehlédla a zřejmě i přeslechla houkající sanitku a těsně před ní nechala přebíhat přes silnici více než dvacet školáků. Záchranáři přitom pospíchali s rodící pacientkou na porodní sál.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Učitelka hazardovala s dětmi

reklama

Podle záznamu si žena ani nezkontrolovala, jestli žáci za ní přecházejí, nebo raději bezpečně stojí před přechodem. Ti ji ovšem následovali, přebíhali zmateně přes přechod a sanitka tak měla zablokovanou cestu. Záchranáři byli překvapeni. Kdyby si navíc hloučku za autem nevšimli, mohlo se stát neštěstí. Kritickou situaci zachytila kamera. 

Policie totožnost učitelky prozatím nezná, ta podle ní ale riskovala a rozhodně nepřecházela správně. Incident se měl stát v ulici Sukova, když se sanitka proplétala hustým provozem. Byla z dálky slyšet i vidět, ale pedagožka se stejně rozhodla přecházet s třídou o počtu 26 dětí. V sanitce přitom záchranáři vezli pacientku, která právě rodila.

Mladá žena vypadla z dodávky

VIDEO: Mladou cizinku prý vyhodili v Plzni z dodávky

Názor dopravních expertů je jasný – učitelka udělala chybu. Podle zákona nesmí chodec vstoupit na přechod pro chodce nebo do vozovky, pokud se blíží vozidlo se zapnutými modrými majáky a zapnutým výstražným zvukovým zařízením. Pokud už chodec na přechodu je, tak ho musí neprodleně opustit a umožnit volný průjezd. I za normálních okolností, když nejede auto s právem přednostní jízdy, by neměla jít učitelka vepředu, ale stát na silnici a dávat znamení řidičům alespoň zdvižením ruky. Nejlépe pak viditelným terčíkem.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!