VIDEO: Udílení cen Grammy poznamenalo úmrtí Bryanta i absolutní vítězství Eilish!

Udílení amerických hudebních cen Grammy poznamenalo úmrtí jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob - Kobeho Bryanta, který v neděli společně se svou dcerou zahynul při havárii vrtulníku v Kalifornii. Na hvězdného basketbalistu zavzpomínala při svém úvodním vystoupení americká zpěvačka a patnáctinásobná držitelka Grammy Alicia Keys, která udílení cen letos moderovala. Udílení ovládla zpěvačka Billie Eilish!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ceny Grammy: Billie Eilish, Jonas Brothers a Ariana Grande ZDROJ:CNN

reklama

Udílení amerických hudebních cen Grammy dnes ovládla osmnáctiletá americká zpěvačka a skladatelka Billie Eilish. Zvítězila ve všech čtyřech hlavních kategoriích: cenu si odnesla za nejlepší album roku, nejlepší píseň, nejlepší nahrávku i za objev roku. Billie Eilish zvítězila se songem Bad Guy, který se letos dostal až na samý vrchol amerického žebříčku Billboard Hot 100, a porazila tak slavné zpěvačky, jako jsou Lady Gaga, Taylor Swiftová či Lana Del Rey. Prestižní ocenění si odnesla i za své debutové studiové album When We All Fall Asleep, Where Do We Go? Zpěvačka z Los Angeles album nahrála spolu se svým bratrem Finneasem v jeho ložnici.

"Nenapsali jsme si žádnou řeč, protože jsme nenatočili tohle album, abychom s ním vyhráli Grammy. Nemysleli jsme si, že by mohlo někdy něco vyhrát. Udělali jsme album o depresi, sebevražedných myšlenkách a o klimatických změnách," uvedl Finneas, když si spolu se sestrou cenu přebírali. "A teď tu stojíme zmatení, ale vděční," dodal.

Hvězdy vzpomínaly na Bryanta

Udílení prestižních ocenění poznamenalo úmrtí jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob - Kobeho Bryanta, který v neděli společně se svou dcerou zahynul při havárii vrtulníku v Kalifornii. Mnoho z umělců na pódiu dalo najevo svůj smutek a vyjádřilo soustrast rodině.

"Všichni teď cítíme obrovský smutek," uvedla Alicia Keys. "Los Angeles, Amerika, celý svět dnes ztratil hrdinu," dodala. Slavnostní ceremoniál se odehrává v losangeleské hale Staples Center, která je domovem Los Angeles Lakers, za které Bryant hrál. "Dnešní noc patří Kobemu," řekla na úvod svého vystoupení i rapperka Lizzo. Ta hned zpočátku proměnila tři ze svých osmi nominací. Cenu si odnesla mimo jiné v kategorii Nejlepší album současné městské hudby a Nejlepší popový sólový výkon, napsala agentura Reuters. Porazila tak slavné hvězdy jako jsou Beyonce, Ariana Grande či Taylor Swiftová.

Grammy patří mezi nejvýznamnější hudební ocenění na světě. O nominacích a udílení cen rozhoduje na 13 000 členů americké hudební akademie. Ocenění se uděluje zhruba v 80 kategoriích.

A tady je kompletní přehled vítězů v hlavních kategoriích 62. ročníku amerických hudebních cen Grammy:

Album roku: Billie Eilish - When We All Fall Asleep, Where Do We Go?

Nahrávka roku: Billie Eilish - Bad Guy

Píseň roku: Billie Eilish - Bad Guy

Objev roku: Billie Eilish

Nejlepší popové vokální album: Elvis Costello & The Imposters - Look Now

Nejlepší popový sólový výkon: Lizzo - Truth Hurts

Nejlepší popový duet: Lil Nas X a Billy Ray Cyrus - Old Town Road

Nejlepší rockové album: Cage The Elephant - Social Cues

Nejlepší album současné městské hudby: Lizzo - Cuz I Love You

Nejlepší country album: Tanya Tuckerová - While I'm Livin'

Nejlepší album alternativní hudby: Vampire Weekend - Father of the Bride

Nejlepší rapové album: Tyler, the Creator - Igor

Nejlepší R&B album - Anderson .Paak - Ventura

Nejlepší rocková píseň: Gary Clark Jr. - This Land

Nejlepší rockový výkon: Gary Clark Jr. - This Land

Nejlepší videoklip: Lil Nas X a Billy Ray Cyrus - Old Town Road

 

ČTK

reklama

reklama