VIDEO: Ulice Barcelony se změnily ve válečnou zónu

Desítky zraněných si vyžádaly páteční střety mezi demonstranty a příslušníky policie v Barceloně a dalších městech v Katalánsku. Podle agentury AP demonstranti zapalovali barikády a házeli kameny a zápalné láhve. Policie proti nim zasáhla obušky, gumovými projektily a poprvé od pondělního začátku nepokojů také slzným plynem a vodním dělem.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ulice Barcelony se změnily ve válečnou zónu ZDROJ: AP

reklama

Na záběrech agentury AP je vidět, jak maskovaní protestující blokují v Barceloně široký bulvár vedoucí blízko policejního ústředí. Zapalují kontejnery a házejí kameny, plechovky a láhve na řady policejních těžkooděnců. 

Protesty začaly už v pondělí, kdy španělský nejvyšší soud oznámil vysoké tresty pro katalánské separatistické politiky. Kromě protestních pochodů byla také vyhlášena stávka, do níž se v pátek zapojily velké skupiny zaměstnanců. Do katalánské metropole rovněž dorazilo v pátek odpoledne několik pochodů z jiných měst. V ulicích, které se změnily ve válečné zóny, bylo podle policie v pátek večer přes půl milionu lidí.

reklama

reklama