VIDEO: Úspěšný policejní zásah proti dealerům drog!

Hned dva úspěšné zásahy proti dealerům drog si za poslední týden připsali na své konto olomoučtí policisté. Pětatřicetiletého muže zajistili v jedné z místních částí Olomouce v okamžiku předávky drogy jednomu z odběratelů. Druhý z nich byl zadržen ve stejný den, při cestě autem nedaleko Olomouce. Oba dealeři se specializovali hlavně na pervitin.
VELKÉ ZPRÁVY: Policejní zásah proti dealerům drog

Velmi úspěšný týden mají za sebou kriminalisté „TOXI“ týmu územního odboru Olomouc, kteří zadrželi dva dealery drog.

Jednalo se o dva policejní zásahy, kdy v prvním případě byl zadržen pětatřicetiletý muž v jedné z místních částí Olomouce právě v okamžiku předávky drogy. Druhý z nich, sedmadvacetiletý muž, byl zadržen tentýž den při cestě autem na jedné z komunikací na Olomoucku.

Po zadržení obou pachatelů provedli kriminalisté domovní prohlídky a mimo jiné i prohlídky osobních vozidel, ve kterých se zadržení pohybovali. Stopy, které díky prohlídkám kriminalisté zajistili, úzce souvisejí s nelegální distribucí drogy. Mezi zmíněné stopy patří například několik desítek gramů metamfetaminu (pervitinu), psaníčka, ale i střelná zbraň, jenž se našla u každého ze zadržených.

Drogy v dronu

Kamarádovi do ústavu doručuje drogy dronem!

Starší z mužů měl podle informací policie drogu distribuovat za peníze i zadarmo lidem na Olomoucku od října 2018. Sám obviněný není uživatelem drogy.

Oba muži byli v následujících dnech obviněni ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Pokud se vina prokáže, hrozí jim odnětí svobody ve výši až pěti let. Jak uvedla mluvčí Policie ČR Irena Urbánková, trestní stíhání obviněných probíhá na svobodě.

reklama