VIDEO: Útes v Kalifornii se zřítil přímo na pláž plnou lidí

Tři lidské životy si vyžádal páteční sesuv útesu na oblíbenou kalifornskou pláž poblíž San Diega. Tuny pískovce se zřítily na prostor plný lidí, na místě zahynula jedna žena a dva další lidé později podlehli zraněním v nemocnici.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tři lidské životy si vyžádal sesuv útesu nad pláží. ZDROJ:AP

reklama

Zhruba devět metrů dlouhý kus útesu se zřítil na pláž Grandview u města Encinitas severně od San Diega, oblíbenou především surfaři. Agentura AP zveřejnila video z místa tragédie. Lidé a plavčíci z pláže se pustili do odhrabávání pískovce ve snaze vyprostit  oběti.

Na místě zahynula jedna žena, kterou se lidé marně snažili oživovat. Další dvě osoby podlehly zraněním v nemocnici. Hospitalizován musel být další zraněný a jeden člověk s lehčími zraněními byl ošetřen na místě, oznámilo v prohlášení vedení města.

Jména ani věk všech obětí a zraněných nejsou zatím zveřejněny. Podle úřadů citovaných agenturou AP šlo ale ve všech případech o dospělé. Na místo neštěstí byli přivezeni speciálně vycvičení psi. 

Pláž je dostupná po dřevěných schodech z parkoviště nad útesem. Domům stojícím na jeho vrcholu nehrozí žádné nebezpečí, řekl šéf požárního sboru města Encinitas Mike Stein.

reklama

reklama