VIDEO: V Barceloně lidé protestovali proti králi! V ulicích hořely jeho podobizny

Tisíce demonstrantů v pondělí v Barceloně protestovaly proti návštěvě španělského krále. Právě v tomto regionu už celé týdny neustávají protesty separatistů. Jak je vidět na záběrech agentury AP, v ulicích hořely i fotografie s portrétem krále Felipa VI.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

V Barceloně lidé protestovali proti králi ZDROJ: AP

reklama

Někteří demonstranti pálili podobizny krále, jiní mávali vlajkami nezávislého Katalánska. Separatisté chtějí v Katalánsku nastolit republiku. Podle agentury AP lidé v rukou drželi i transparenty s různými hesly. Například na jednom z nich stálo „Španělský král není v Katalánsku vítán!“

Mezitím se král Felipe VI., jeho manželka, královna Letizia, a dvě dcery v katalánské metropoli zúčastnili předávání cen nadace princezny gironské. Kongresový palác, kde se ceremonie odehrála, byl v obležení pořádkových sil.

Masové protesty propukly poté, co španělský nejvyšší soud v říjnu odsoudil na 9 až 13 let vězení devět separatistických vůdců. Katalánská krize představuje další komplikaci při přípravách rozdrobené španělské politické scény na nedělní parlamentní volby, již čtvrté v posledních letech. Země je už měsíce bez řádné vlády.

Král je terčem útoků separatistů od doby, kdy během předloňského referenda o odtržení Katalánska vyzval k zajištění „ústavního pořádku“.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!