VIDEO: V centru Brna se konala dražba otroků. Pořadatelé chtěli upozornit na degradaci zvířat na zboží

Na brněnském náměstí Svobody se dnes dopoledne uskutečnila veřejná dražba otroků. Nechyběli lidští otroci v řetězech, ani dražitel vybízející kolemjdoucí ke koupi. Kolektiv pro zvířata chtěl upozornit na to paralelu, že tak jako jsou v rámci tohoto happeningu nabízeni lidé a jsou hodnoceni jen podle stavby těla nebo odolnosti, jsou obdobně vystavována a podle podobných kritérií hodnocena zvířata na Brněnském výstavišti v rámci Národní výstavy hospodářských zvířat (NVHZ). Happening probíhal v rámci společné akce pěti organizací „Antiveletrh – Zvíře není zboží“.
V centru Brna se konala dražba otroku

reklama

 

„Tato ostudná ukázka degradace živých, cítících bytostí je vyjádřením nadřazeného postoje člověka ke zvířatům a nápadně připomíná otrokářské aukce a výstavy, které známe z ne tak dávné minulosti,“ řekla jedna z organizátorek Markéta Musilová.

Aktivisté nesouhlasí s degradací zvířat na zboží, se kterými lze nakládat jako s věcmi. „Zvířata jsou inteligentní a cítící bytosti, které mají hodnotu samy o sobě, jejich hodnota se neodvíjí od chuti masa, objemu mléka, které mohou vyprodukovat nebo kvality vlny. Je na čase, aby si lidé uvědomili, že otroctví zvířat je stejně opovrženíhodné jako otroctví lidí,“ dodala Musilová.

reklama

reklama