VIDEO: V Česku tenhle druh žáby zachraňujeme. V Peru z něj dělají v mixéru džus!

Zoologická zahrada v Praze slaví další úspěch! „Telmatobius culeus“, běžně známý jako vodní žába Titicaca, se vylíhnul v ZOO v červenci. Stalo se tak poprvé v Evropě. Bohužel, v domovské zemi si z něj dělají džus na potenci. Upozorňujeme na velmi reálné záběry.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

V Česku tenhle druh žáby zachraňujeme ZDROJ:AP

reklama

Malí pulci na záběrech agentury AP jsou potomky dospělých žab, které pražská zoologická zahrada získala od ZOO v Denveru, první na severní polokouli, která je úspěšně rozmnožila. I další evropské zahrady obdržely žáby z USA a doufají, že v budoucnu budou chovat své vlastní žabky.

Uměle chované populace jsou nezbytné, protože jezero Titicaca, které se nachází v Peru a Bolívii, je silně znečištěno. Dokonce natolik, že žáby v divočině brzy vyhynou. Žáby ohrožují nejenom zhoršující se životní podmínky, ale jejich počet klesá také proto, protože jsou hlavní složkou šťávy, která je v Peru velmi oblíbená.

Přestože neexistují žádné vědecké důkazy, některé andské kultury tento nápoj uctívají a věří, že má schopnost léčit astma, bronchitidu, slabost a zvýšit sexuální apetit. Tamní úřady už sice zakázaly konzumaci žab, ale praxe stále pokračuje poblíž jezera Titicaca.

Všechny žáby tohoto druhu žijící v zahradách po Evropě jsou potomky žab zachráněných ochránci přírody z denverské ZOO. Ti je našli právě v přepravkách obchodů s džusy v Peru, kde by jinak skončily v nabídce.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!