VIDEO: V Číně vyrostl nejdelší skleněný most světa

Přesně na Štědrý den byl v čínské provincii Hebei slavnostně otevřen velkolepý skleněný most, který je svou délkou 1601 metrů nejdelší svého druhu na světě. Skleněné monstrum visí překlenuje kaňon ve výšce přes 230 metrů a milovníci adrenalinu jsou tak z něj nadšeni. No zkrátka nic pro lidi trpící závratěmi.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Skleněný most v Číně (AP)

reklama

1077 skleněných panelů ve výšce 66patrové budovy. To je nově otevřená atrakce v Hongyagu v čínské provincii Hebei. Právě tam „vyrostl“ skleněný závěsný most. Průhledný obr vážící neuvěřitelných 70 tun je nejdelším mostem svého druhu na světě.

Most je navržen tak, aby se malinko rozhoupal, když po něm chodí turisté. Těch však může být maximálně 500, aby byla zajištěna bezpečnost a dostatečný prostor. Společnost Hebei Bailu Group, která most postavila, věří, že lehké houpání mostu ze strany na stranu bude velkou atrakcí pro návštěvníky.

nejdelší skleněný most světa
Autor: AP nejdelší skleněný most světa

Titul nejdelšího skleněného mostu světa tak zůstává v Číně. Ve velkém kaňonu Zhangjiajie v provincii Hunan se nachází skleněný most o délce 1400 metrů, který doposud držel světové prvenství. 

reklama

reklama