VIDEO: V Indii zavřeli do vězení stádo oslů. Okusovali drahé květiny

Padni komu padni. Tak toto heslo evidentně padlo na doslova úrodnou půdu v indickém státě Uttarpradéš. Pracovníci jedné z věznic se tak dlouho potýkali se stádem oslů, které okusovalo drahé rostliny před nápravným zařízením, až jim došla trpělivost a zvířata putovala na druhou stranu zdi.
V Indii nemají problém šoupnout do lochu ani osly (ilustrační foto)
V Indii nemají problém šoupnout do lochu ani osly (ilustrační foto)
Pixabay/1691628

reklama

Osm oslů z města Orai tak strávilo čtyři dny za mřížemi. Až v pondělí se oslíků a zřejmě i nešťastného majitele zželelo jednomu z místních politiků a za zvířata zaplatil kauci. Ze záběrů je patrné, že minimálně jeden z propuštěných „muklů“ pociťoval značnou úlevu a na cestě z vězení si radostí poskočil.

Podle pracovníků nápravného zařízení ale bylo s neobvyklými trestanci zacházeno dobře. „Všechno jsme tam pro ně připravili. Krmili jsme je dvakrát denně,“ popsal pro list India Today podmínky oslů jeden z pracovníků věznice. 

A čemu přesně lichokopytníci vděčí pobytu za mřížemi? Pravděpodobně neochotě majitele odehnat své stádo od zdí věznice. Tam totiž oslíci okusovali „velice drahé květiny“, které tam z neznámých důvodů nařídil vysít jeden z výše postavených úředníků. Podle listu The Times of India zvířata spořádala rostliny za 60 tisíc rupií (přibližně 20 tisíc korun).

„Není tu žádný zákon, podle kterého bychom mohli zatknout osly. Zkrátka jsme je na pár dnů zabavili, aby se jejich majitel poučil a pro příště dbal našich varování,“ osvětlil celou legislativní anomálii ředitel inkriminované věznice Sita Ram Sharma.

reklama

reklama