VIDEO: V Kazachstánu se zřítilo letadlo krátce po startu!

V pátek ráno havarovalo při vzletu z letiště v Almatě. Letoun společnosti Bek Air mířil se stovkou lidí na palubě do hlavního města Nur-Sultan. Následky jsou tragické!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

V Kazachstánu se zřítilo letadlo ZDROJ: CNN

reklama

Kazašské úřady aktualizovaly počet obětí nočního pádu letadla společnosti Bek Air. Oficiálně je 12 mrtvých a 49 zraněných. Zraněných je ale ve skutečnosti více, místní letiště na facebooku zveřejnilo seznamy šesti desítek cestujících, kteří byli ošetřeni. Zraněno bylo i osm dětí. Vzhledem ke kritickému stavu některých pasažérů je možné, že počet obětí havárie není konečný. Na místě zasahovala skoro tisícovka záchranářů a desítky sanitek.

Letoun společnosti Bek Air na lince z kazašského největšího města Almaty do hlavního města Nur-Sultan při vzletu ztratil výšku, prorazil betonové ohrazení a narazil do dvoupodlažní budovy, jak je vidět na záběrech, které se objevily na sociálních sítích. 

Stroj typu Fokker 100 v 7:05 místního času (02:05 SEČ) zmizel z obrazovek radarů a zřítil se za hranicemi letiště. Prezident Kasym-Žomart Tokajev vyjádřil soustrast pozůstalým a přislíbil pomoc i přísné potrestání viníků katastrofy. Kazašské úřady až do objasnění katastrofy pozastavily lety aerolinek Bek Air i letadel typu Fokker 100. Příčiny nehody má objasnit komise v čele s předsedou vlády.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!