VIDEO: V liberecké zoo odchytávali pelikány!

Velké stěhování včera čekalo v liberecké zoo na dvacet pelikánů. Ti se totiž musí přemístit z jezírka na speciální zimoviště. Jenže ptáci své teritorium opustit nechtěli! No a tak je museli zoologové odchytit - pozor si při tom museli dávat hlavně na jejich špičaté zobáky.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Odchyt pelikánů

reklama

Pelikáni si na jezírko liberecké zoo přes léto zvykli natolik, že chovatelům bylo hned jasné, že se jen tak přestěhovat nenechají. A stěhování jim zkomplikovalo i letošní sucho. Ošetřovatelům proto zbylo jediné - pelikány bílé a skvrnozobé jednoduše chytit do ruky - alespoň takový byl původní plán. Počítali dokonce i s krizovým scénářem.

Nakonec se podařilo pomocí kajaků pelikány vyhnat na břeh, kde je pak do rukou lidé chytali a nakládali do připravených aut. Až na tři se podařilo napoprvé chytit všechny. Trojice zarputilých ptáků se ale nechtěla jen tak vzdát. A byli to právě ti, kteří ve skupině létají. Ošetřovatelům dali pořádně zabrat. Nakonec ale i oni skončili v autě. 

Pro pelikány je ale zimoviště životně důležité. V mrazech by venku nepřežili. Navíc v něm musí zahnízdit - mláďata by se pak měla vylíhnout začátkem příštího roku.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!