VIDEO: V novém CYBERTRUCKU od Tesly přežijete prý i konec světa!

Americká automobilka Tesla dnes představila svůj první pick-up s elektrickým pohonem. Vozidlo s futuristickým designem by se podle šéfa podniku Elona Muska mělo začít vyrábět koncem roku 2021, jeho cena by měla začínat na 920 000 Kč.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Musk představil novou Teslu

reklama

Americká automobilka v noci na pátek představila svůj pick-up. Tesla svůj úkol pojala po svém a představila Cybertruck, který vypadá jak ze vzdálené budoucnosti či katastrofického sci-fi filmu a má i balistickou ochranu.

Americký výrobce reaguje na situaci na domácím trhu. Pokud se totiž podíváte na žebříček nejprodávanějších aut ve Spojených státech, jsou to právě pick-upy. Tesla tak chce modelem Cybertruck konkurovat zaběhnutým značkám jako je například Ford.

Karoserii i interiéru vládnou ostré hrany a celý vůz působí jako naprosté zjevení. Ostatně i při tiskové konferenci, na které své další dítě představil osobně vizionář a generální ředitel společnosti Elon Musk, došlo na několik překvapivých momentů. Po příjezdu na pódium k němu přistoupil mladík s obřím kladivem a po ráně do předních dveří se k údivu všech neobjevilo žádné poškození. Ale ne vše vyšlo Muskovi, jak si představoval!

Dalším vyzdvihovaným parametrem totiž byla „obrněná skla“. Ocelová koule vržená do dvou bočních skel způsobila jejich viditelné poškození, byť, jak pohotově podotkl Musk, nepronikla skrz. „Stále je tu prostor pro zlepšení,“ komentoval situaci překvapený šéf Tesly. A reakce na sociálních sítích na sebe nenechaly dlouho čekat.

 

 

 

 

Cybertruck bude k dispozici ve třech verzích. S jedním motorem, dvojicí motorů a trojicí motorů. Nejsilnější verze, která využívá tři motory, zrychlí z klidu na 96 km/h za 2,9 sekundy a na jedno nabití ma urazit až 800 kilometrů. Auto má vzduchový podvozek už ve standardu a nabíjecí výkon je 250 kW. Do výbavy si můžete pořídit i AutoPilot.

Na Cybetruck se může naložit až 2 800 litrů a 1,5 tuny nákladu. Za autem lze tahat až 6,5 tuny v případě nejsilnější verze. Vůz lze sice objednávat už teď, dostupný bude ale až za dva roky.

reklama

reklama