VIDEO: V Portugalsku jdou dnes lidé k volbám. Volí parlament

Portugalci jdou dnes po čtyřech letech k parlamentním volbám. Podle předvolebních průzkumů má šanci na výhru Socialistická strana současného premiéra Antónia Costy. Nezíská ale zřejmě absolutní většinu z 230 křesel jednokomorového parlamentu a bude muset opět vládnout s podporou dalších levicových stran.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

V Portugalsku jdou dnes lidi k volbám. Volí parlament ZDROJ: AP

reklama

To, že se zemi ekonomicky daří, nahrává současnému kabinetu. Ekonomický růst přesahuje dvě procenta a nezaměstnanost se za Costovy vlády snížila asi o polovinu, na šest procent.

Na rozdíl od řady zemí EU, kde v posledních letech témata jako migrace, změny klimatu či nezaměstnanost změnily politickou mapu a přinesly hlasy novým politickým stranám, v Portugalsku stále hrají prim strany tradiční. Do parlamentu se také téměř jistě nedostanou krajně pravicové formace. Výsledky voleb budeme sledovat.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!