VIDEO: V Praze se zkoušely nové techniky odstraňování graffiti

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) si v pondělí nechal představit moderní metody odstraňování graffiti - předvedl mu je i Miloslav Černý, který bez souhlasu očistil pilíř Karlova mostu. Přinášíme rozhovor s Jakubem Ďoubalem, odborníkem na restaurování uměleckých děl Univerzity Pardubice. Co říká na předváděné techniky?
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor odstraňování graffiti

reklama

Miroslav Černý předvedl čištění pomocí horké vody a páry, kterou použil i na čištění Karlova mostu. Dál představil čištění parou a vysavačem, jež podle něj nezanechává stopy po stékání, nebo čištění s pomocí rozdrcených ořechových slupek.

Firma Narran zase ukázala, jak lze sprejerský nápis odstranit laserem. Podle ředitele firmy Pavla Dvořáčka mají zkušenost s čištěním pískovce, a proto magistrátu nabízeli pomoc i s odstraněním nápisu z Karlova mostu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!