VIDEO: V Praze vznikla unikátní loď, město bude reprezentovat v Benátkách

V Česku se už několik měsíců pracuje na unikátní lodi. Jde o osmiveslici, která se jmenuje Bissona Praga. Český tým složený z řezbářů, malířů nebo sochařů dělá vše ručně. Bude mít premiéru v Benátkách začátkem září za účasti italského prezidenta a premiéra. Už tento týden opustí Českou republiku.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Loď Benátky

reklama

Na reprezentativní osmiveslici se pracuje na místě, kde by to člověk nečekal - na statku v malé vesnici v Ústeckém kraji. Žádné stroje nebo moderní technika, vše se dělá ručně. Projekt organizuje Svatojánský spolek z Prahy a je hrazen ze soukromých financí.

Hlavní dominantou bude socha svatého Jana Nepomuckého, která bude na přídi lodi. Socha je zhruba v životní velikosti, má 180 centimetrů, a i když byl ve skutečnosti menší, dovolili si jej sochaři zvětšit, protože bude na přídi lodi. 

Veslice typu bissona jsou původně historické válečné lodě. V benátských docích jich je celkem deset. Bissona Praga z Čech bude jedenáctou lodí, která doplní flotilu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!