VIDEO: V protisměru pod vlivem

Policisté zadrželi řidiče osobního vozidla, který jel metropolí pod vlivem alkoholu a navíc v protisměru!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Řidič pod vlivem v protisměru (Zdroj: PČR)

reklama

V pátek 18. října upoutal krátce před šestou hodinou ráno pozornost policistů z místního oddělení Nové Město řidič motorového vozidla. Ten jel Legerovou ulicí v protisměru. Hlídka se proto rozhodla vozidlo zastavit a řidiče zkontrolovat. Ten však nezastavil a začal couvat až do křižovatky u ulice Žitná, do které vjel na červený signál „Stůj!“. Tam se otočil a již ve správném směru pokračoval dál v jízdě. Policisté ho tak byli nuceni pronásledovat po Sokolské ulici. Muž nakonec zastavil.

Hlídka následně provedla silniční kontrolu, která byla spojena i s dechovou zkouškou. Ačkoliv se řidič dušoval, že alkoholický nápoj nepožil, bylo tomu přesně naopak. Přístroj po chvíli ukázal bezmála dvě promile alkoholu.

Na základě těchto skutečností byl třicetiletý muž na místě zadržen a policisty předveden k dalším úkonům na policejní služebnu. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až jednoho roku.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!