VIDEO: Ve Francii vybuchla chemička! Hasiči bojují s obrovským požárem

Severní Francii vyděsil požár chemičky! Děsivý výbuch a obří plameny uprostřed noci probudily obyvatele. S ohněm už několik hodin bojují stovky hasičů. Úřady vyzývají k opatrnosti. Černý kouř je vidět na desítky kilometrů daleko.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ve Francii vybuchla chemička ZDROJ:AP

reklama

Rozsáhlý požár vypukl v noci v chemické továrně Lubrizol ve městě Rouen na severu Francie. Podle dostupných informací si výbuch ani následný požár nevyžádal žádné oběti na životech, uvedla agentura AP.

Tamní úřady z preventivních důvodů rozhodly o vytvoření půlkilometrového ochranného pásma kolem továrny. Z něj byli evakuováni všichni obyvatelé. V Rouen a několika dalších městech zůstávají kvůli bezpečnosti dnes uzavřeny školy. 

„V tuto chvíli neexistují důkazy, které by naznačovaly, že je kouř nebezpečný. Probíhají analýzy. Panika není namístě, nicméně buďte opatrní,“ řekl médiím francouzský ministr vnitra Christophe Castaner.

reklama

reklama