VIDEO: Ve Vyškově nalezli hasiči v komunálním odpadu chemické látky!

Ve Vyškově v ulici Puškinova hasiči odpoledne zasahovali u nálezu chemických látek v komunálním odpadu. Na místo vyjela také mobilní chemická laboratoř. Co nalezli?
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Neznámá látka v kontejneru (Zdroj: HZS JMK)

reklama

Nález v komunálním odpadu
Autor: HZS JMK Nález v komunálním odpadu

Odpoledne vyslali hasiči vyškovskou profesionální jednotku k nezvyklému nálezu. V kontejneru na komunální odpad se nacházelo několik lahví s chemickými látkami. Hasiči místo zajistili a lahve z kontejneru přemístili do přepravního boxu. Velitel zásahu na místo povolal také naši mobilní chemickou laboratoř z Tišnova.

Hasiči zasahovali u nezvyklého nálezu
Autor: HZS JMK Hasiči zasahovali u nezvyklého nálezu

Z průzkumu bylo zjištěno, že se v kontejneru nacházelo 28 lahví s jódem a 1 lahev s kyselinou chlorovodíkovou. Ta byla poškozená a její obsah se dostal do kontejneru. Z toho důvodu hasiči zajistili transport kontejneru do areálu společnosti, která se specializuje na nakládání s odpady. Chemický materiál pak zajistila mobilní laboratoř a zásah byl ukončen v půl osmé večer.

reklama

reklama