VIDEO: Ve Zlíně finišuje stavba páteřní cyklostezky: Cílem je propojit Otrokovice s Vizovicemi

Na východě Moravy finišuje stavba páteřní cyklostezky z Otrokovic přes Zlín až do Vizovic. V současné době se pracuje na klíčovém úseku v centru krajského města. Podle Jany Vybíralové z místního cykloklubu bude tento úsek cyklostezky hotov do konce roku.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

VELKÉ ZPRÁVY: Zlín dokončuje páteřní cyklostezku

reklama

Klíčový úsek je kilometr a půl dlouhý a povede po ulici Výletní a po Tyršově nábřeží kolem obchodního centra Čepkov a fotbalového stadionu. Dále se napojí na úsek po Fügnerově nábřeží až k nemocnici. Právě tato část cyklostezky patří k těm obzvlášť důležitým a plánuje se již několik let.

Některé úseky trasy budou vedeny pod mosty, po nichž jezdí ve vysoké frekvenci auta. Radnice chce tak zabránit nebezpečnému křížení cyklistů s automobilovou dopravou. „Bude se jednat o mimoúrovňové řešení cyklostezky, kdy vzniknou podjezdy pod mosty v části Cigánov a u nákupního centra Čepkov,“ uvedl zlínský radní pro oblast dopravy Michal Čížek.

Cyklovýlet

5 zásad, které dodržuje správný cyklista

Stavba této části cyklostezky vyjde radnici na 50 milionů korun a s dokončením stavebních prací se počítá do konce tohoto roku. Kompletní cyklostezka by pak měla být dokončena v červnu roku 2020.

Místní cyklisté se již nemohou dočkat, až bude úsek hotový a oni se tak dostanou bezpečně z Otrokovic až ke krajské nemocnici. Zlín tak finišuje ve svém plánu souvislé trasy Otrokovice - Zlín - Vizovice.

reklama

reklama