VIDEO: Veterinář hrdina zdarma ošetřuje zvířata bezdomovců

Kwane Stewart, veterinář z Kalifornie, už devět let obchází ulice a vyhledává lidi bez domova se psy. Ne pro to, aby jim mazlíčky bral, ale aby je zcela zdarma ošetřil. Poselství tohoto milovníka zvířat je jasné – zajistit mazlíčkům lidí na ulici zdravotní péči.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Veterinář zdarma ošetřuje zvířata bezdomovců (ZDROJ:CNN)

reklama

Než se 49letý veterinář stal samaritánem pouličních zvířat, trávil své dětství zachraňováním zatoulaných mazlíčků. Tato láska ke zvířatům ho dovedla až ke studiu veteriny v jeho rodném městě, Novém Mexiku.

Když v roce 2007 nastala v Americe ekonomická krize, uvědomil si své poselství. Mnoho lidí v tu dobu přišlo o práci a skončilo na ulici. Ti, kteří se nemohli o svá zvířata dál starat, je v lepších případech odvedli do útulku. Ale i ty se začaly rychle plnit a mnoho zvířat skončilo na ulici.

„To byl ten moment, kdy moji kariéru osvítilo. Do té doby jsem měl pouze ty klienty, kteří si zdravotní péči mohli dovolit a mohli si zaplatit prakticky všechno. Z ničeho nic jsme se ale ocitli v ekonomické válce a lidé si už svá zvířata nemohli dovolit,“ řekl Stewart pro CNN.

Nádor pejska

Svého nemocného mazlíčka vyhnal majitel na ulici!

Jak se ekonomická krize zhoršovala, přibývalo na ulicích stále víc lidí bez domova a jejich zvířat, a tak se v roce 2011 veterinář, společně se svým synem a manželkou, rozhodl otevřít jídelnu pro lidi v nouzi, kde nabízel i zdravotní kontrolu pro mazlíčky bezdomovců. Stewart prý nejčastěji ošetřoval infekce kůže a uší, špatné zuby, alergie, ale dokonce i artritidy. Nejčastějším problémem však byly blechy.

Od té doby chodí tento zvířecí samaritán po ulicích Los Angeles a San Diega a vyhledává lidi bez domova a jejich mazlíčky. Ale i když zrovna nejde cíleně ošetřovat pouliční zvířata, je vybavený. Pro každý případ u sebe nosí tašku se zdravotnickým vybavením. Za své devítileté působení ošetřil na ulici už okolo 400 zvířat. Vakcíny, léky nebo jídlo hradí ze své kapsy. Často však narazí na případy, které si vyžadují rozsáhlejší ošetření na klinice. Pro tyto případy využívá portál GoFoundMe, kde lidé na tyto výlohy mohou přispívat. Vybrané peníze pak hradí náklady, jakou jsou třeba operace.

Vybrané peníze využívá veterinář k úhradě složitějších zákroků
Autor: (ZDROJ: GoFoundMe/thestreetvet) Vybrané peníze využívá veterinář k úhradě složitějších zákroků

Sám Steward přiznal, že měl dřív vůči bezdomovcům předsudky. Teď už ale ví, že za svou situaci častokrát nemohou a jejich zvířata se nemají vůbec špatně. Lidé na ulici je totiž berou jako nejlepší přátele, rodinu a emocionální podporu v těžkých chvílích. Veterinář uznal, že se bezdomovci o své mazlíčky častokrát starají mnohem lépe, než ti, co mají zvířata doma. Pravidelně dostávají jídlo a přísun lásky. Jediné co chybí, je zdravotnická péče. Právě to se jim Kwane Stewart snaží, ve svém volném čase, zajistit.

Veterinář se díky své lásce ke zvířatům a dobrovolné pomoci lidem se zvířaty v nouzi proslavil. Své příběhy dokumentuje a jeho pořad Dr.Kwane: The Steet Vet se vysílá ve 30 zemích.

reklama

reklama