VIDEO: Vlak údajně srazil cyklistku, našlo se jen kolo

Záhadnou železniční nehodu vyšetřují od včerejška policisté ve Štěpánově na Olomoucku. V plné rychlosti tam vlak srazil starší ženu vedoucí jízdní kolo. Jenže poté, co k nehodě dorazili policisté, sraženou ženu na místě nenašli. A tak se rozběhlo pátrání. 
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor s přeživší

reklama

Krátce po jedenácté hodině nahlásil strojvedoucí rychlíku 905 srážku vlaku s osobou vedoucí jízdní kolo. Provoz na hlavní železniční tepně mezi Olomoucí a Prahou se okamžitě zastavil. Policisté vyrazili na místo v očekávání toho nejhoršího. Ke svému velkému překvapení ale zjistili, že u zničeného bicyklu chybí oběť. 

Na místě bylo nalezeno pouze poškozené dámské jízdní kolo. Po osobě se okamžitě rozjelo pátrání společně se strážníky obecní policie ve Štěpánově, kteří nezraněnou ženu zanedlouho vypátrali bez jediného škrábance u sebe doma. ‚‚Já jsem nevěděla, že tam mám čekat. Tak jsem opřela kolo, šla sem si nakoupit a řikám si půjdu do hospody a dám si pivo dneska. A tam mě nachytala policajtka. Půlku jsem vypila a šla sem,“ tvrdí rozesmátá žena.

Podle místních si přes koleje zkracují cestu obyvatelé malé části Štěpánova, které od zbytku obce před lety odřízl železnční koridor. Jen asi o sto metrů dál je přitom podchod. Mluvčí PČR Olomouckého kraje Libor Hejtman informuje: ‚‚Žena je podezřelá z přestupku podle zákona o drahách, který budeme postupovat příslušnému drážnímu úřadu.“

Železničáři také sčítají škody, které jim přibližně hodinová výluka na železničním koridoru způsobila. Důchodkyni tak za její hazard hrozí vysoká pokuta a náhrada škody. To nejdůležitější, zdraví, jí ale zůstalo. 


 

reklama

reklama