VIDEO: Vodní tornádo až nebezpečně blízko ruských rybářů! Jak dopadli?

U videa, které obletělo svět, se až tají dech. Vodní „twister“ byl jen zhruba 500 metrů od malé lodě rybářů, kteří se nic netušíc věnovali rybaření. Jestli se jim smršť vyhnula, nebo je smetla, se podívejte ve videu.
ilustrační foto
ilustrační foto
Twitter/Precious Nature ‏

reklama

„Smršť. Doslova twister jen 500 metrů od nás,“ říká na videu jeden z ruských rybářů Pavel Chernyavsky. Ten spolu se svými kolegy lovil u pobřeží Glendžiku v Černém moři.

Netrvalo dlouho a za čistě bílým vírem se objevil druhý, pro změnu úplně černý. Na videozáznamu jde slyšet, že rybáři začínají mít z přírodního obra strach.

Setkání s vodním živlem má naštěstí dobrý konec. Druhý den Pavel Cheryavsky zveřejnil další krátké video, na kterém stojí u své zakotvené rybářské lodi, která je sice poškrábaná a plná černých skvrn, ale rybáře dostala do bezpečí včas.

„Chci vám ukázat, jaké následky zanechalo tornádo na naší lodi. Když vodní smršť vypukla, snažili jsme se s lodí schovat za větší loď, ale lana, která nás u lodi držela, se přetrhala. Je zázrak, že jsme přežili,“ dodal rybář.

reklama

reklama