VIDEO: Vražedný útok přímo na ulici. Argentinský poslanec skončil v nemocnici, jeho kolegu útočníci popravili

Útok na poslance vládní koalice Héctora Olivarese a funkcionáře Miguela Marcela Yandóna se odehrál v metropoli Buenos Aires nedaleko budovy parlamentu. Zatím neznámí útočníci začali po obou mužích pálit z auta. Olivares skončil v nemocnici, jeho kolega zraněním podlehl.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Na argentinského politika stříleli na ulici. Jeho kolega útok nepřežil

reklama

Poslance Radikální občanské unie převezla záchranka do nemocnice s poraněním břicha ve vážném stavu. Podle listu Buenos Aires Times se Olivares podílel na diskuzích o návrhu zákona proti gangům, tzv. barra brava. Tyto mocné skupiny argentinských fotbalových fanoušků se kromě skvělé atmosféry na místních stadionech specializují také na násilí během fotbalových zápasů i organizovaný zločin, jako je například prodej a pašování drog.

Vyšetřovatelé ale zatím nenašli žádné spojení mezi střelbou a diskuzí v parlamentu. Naopak se zdá, že hlavním cílem byl jeho společník. „Útočníci zasáhli hlavní cíl, kterým byl Yandón. Pak měli příležitost zavraždit také Olivarese, ale rozhodli se to neudělat,“ uvedla na tiskové konferenci ministryně obrany Patricia Bullrichová.

Zavražděný osmapadesátiletý pracovník v energetice zemřel na následky střelných zranění ještě před příjezdem do nemocnice. Policisté už nalezli auto, ze kterého útočníci stříleli a následně z místa ujeli. Zprávy o zadržených podezřelých ale zatím nejsou. Podle argentinských médií jsou útoky na politiky v této latinskoamerické země neobvyklé.

Hectór Olivares
Autor: AFP PHOTO / ARGENTINIAN CHAMBER OF DEPUTIES PRESS OFFICE Hectór Olivares

reklama

reklama