VIDEO: Výbuch domu v Lenoře - jeden mrtvý, dva těžce zranění! Policie prošetřuje i možný úmysl

Zranění lidé, zasahující profesionální hasičské jednotky z celého okolí! V jihočeském městečku Lenora nad ránem došlo k výbuchu, pravděpodobně plynových bomb. Jeden člověk zemřel. Policie připouští, že výbuch mohl někdo způsobit úmyslně. Vyšetřování se ubírá i tímto směrem.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

V Lenoře vybuchl dům

reklama

V obci Lenora vybuchl třípodlažní bytový dům. „Syn vozí pečivo a jeho kolega mu říkal, ať tam nejezdí,“ uvedla jedna z divaček zpravodajství TV Prima s tím, že na událost syna upozornil jeho kolega. 

Podle prvotních informací, které online redakci TV Prima poskytl kolem sedmé hodiny ranní sbor SDH Lenora, zde zasahovaly profesionální jednotky z celého okolí - Vimperk, Prachatice, Volary. Výbuch a požár domu byl hasičům ohlášen krátce po čtvrté hodině ráno.

Záchranáři po příjezdu na místo vyhlásili stav mimořádné události. Při výbuchu a následném požáru bylo celkově zraněno devět lidí. Dva muži utrpěli těžké popálení a vrtulník je musel transportovat do nemocnice v Praze na Vinohradech.

Sedm lehce zraněných odvezli do nemocnic v Prachaticích a Strakonicích. Na místo záchranáři přivolali i Leteckou záchrannou službu Armády ČR se dvěma vrtulníky. Pomáhala také posádka z Modravy.

Evakuovaní lidé, kteří neměli jinou možnost, mají zatím zázemí v místní sokolovně. V zasaženém domě bylo šest bytů. Podle místních byla exploze silná, zaznamenali ji i lidé ve Volarech vzdálených několik kilometrů. Policie kvůli pracím na likvidaci požáru uzavřela průjezd Lenorou. Nákladní ani osobní auta neprojedou. Dopravu policisté odklání přes Vimperk.

Jeden člověk výbuch nepřežil. Policie ho našla na místě neštěstí.

Třípodlažní bytový dům vedle hlavní silnice v Lenoře je zdemolován. Statik zhodnotil zničený objekt jako silně nestabilní. Čeká se na příjezd bagru, který dům strhne, hrozí totiž jeho sesunutí.

Prvotní odhad škod je až 15 milionů korun. Příčina výbuchu zatím není zjištěna. Mezi zasahujícími se mluví i o úmyslu, informaci ale zatím nikdo oficiálně nepotvrdil.

Obec Lenora se postarala o evakuované lidi, jsou provizorně v místní sokolovně. Na místo dorazili už i lidé z krizového štábu Jihočeského kraje. Evakuovaným nabízí náhradní ubytování a nákup potravin. Ti jsou ale většinou v šoku a zatím o nic nežádají. Na místo se podle našich informací chystá i hejtmanka Ivana Stráská. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!