VIDEO: Výmluva jako ve škole! Papež se ale opravdu zasekl ve výtahu

V neděli papež František dorazil na tradiční setkání s veřejností na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu se zpožděním. Jindy dochvilný Svatý otec však za zpoždění tak docela nemohl. Zasekl se totiž ve výtahu!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Papež uvízl ve výtahu ZDROJ:AP

reklama

Pravděpodobně výpadek proudu mohl za téměř sedmiminutové zpoždění papeže. Proto ještě předtím, než začal s projevem, jeho slova směřovala s omluvou k davům věřících pod jeho balkonem na Svatopetrském náměstí. Se slovy: „Žádám vás o prominutí” začal vysvětlovat neobvyklé zpoždění. První nedělní potlesk tak patřil hasičům, kteří ho asi půl hodiny vyprošťovali.

A pak dále v připraveném projevu mluvil o globálním oteplování a také oznámil, že na začátku října povýší na kardinály celkem 13 kleriků. Mezi nimi bude i Kanaďan Michael Czerny, který se narodil v roce 1946 v Československu.

reklama

reklama