VIDEO: Z Prahy do Brna vlakem za necelou hodinu?

Z Prahy do Brna vlakem za necelou hodinu? Podle SŽDC byste se měli po vysokorychlostní trati, na které budou jezdit vlaky rychlostí až 320 km/h, měli poprvé svézt už v roce 2033. 
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Z Prahy do Brna za necelou hodinu

reklama

I vlaky z Brna směrem na jih k hranicím s Rakouskem a Slovenskem by měly od roku 2027 jezdit výrazně rychleji. Umožní to připravovaná vysokorychlostní trať z Brna do Vranovic asi za 20 miliard korun. V Brně železnice naváže na plánovanou VRT směrem do Prahy odhadem za 150 miliard korun, díky níž cesta mezi těmito městy potrvá necelou hodinu.

Rychlejší vlaky z Brna by měly jezdit i směrem na Přerov, kde se do roku 2025 počítá s modernizací trati pro rychlost až 200 km/h. 

Do roku 2030 by měly také začít práce na hlavním úseku plánované vysokorychlostní trati z Prahy do Brna. Náklady se odhadují na 150 miliard korun, práce by mohly být hotové v roce 2033 nebo 2034. Díky rychlosti 320 km/h by se lidé mohli z hlavního města dostat do centra jižní Moravy za necelou hodinu. Železnice totiž podle něj povede do míst dnešního dolního nádraží, kde má poblíž v budoucnu být nové nádraží. Dolní nádraží slouží nákladní dopravě a občas i cestujícím při omezení hlavního nádraží, které nemá kapacitu na vysokorychlostní tratě.

 


 

reklama

reklama