VIDEO: Za půl minuty přišla cyklistka o kolo za desítky tisíc korun

Pouhých třicet vteřin stačilo dvojici nenechavců na krádež řádně zabezpečeného kola v hodnotě přesahující 20 000 Kč. Zlodějům teď hrozí až dva roky za mřížemi.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Podezřelí z krádeže kola

reklama

Už od konce května se pražští policisté zabývají krádeží kola. To nechala majitelka opřené a uzamčené u dopravní značky v Praze.

„Bohužel, poškozené nebylo nic platné ani ocelové lanko, kterým měla kolo zajištěné. To pachatelé překonali pomocí neznámého předmětu během několika málo vteřin, kdy jeden z nich na kole z místa krádeže odjel, druhý odešel po svých. Majitelce vznikla krádeží škoda víc jak dvacet tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Smíchovští policisté po zlodějích intenzivně pátrají a prosí veřejnost o pomoc.

„Pokud muže na záběrech bezpečnostní kamery poznáváte, znáte jejich totožnost, případně místo jejich pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ vyzývá veřejnost Hulan.

Počet krádeží ubývá

I když počet ukradených kol v Česku například loni klesnul, hodnota odcizených kol ale dále roste. Ročně jsou v ČR podle policejních statistik ukradena kola za téměř 100 milionů korun.

 

Adam Novotný

reklama

reklama